ALSA İnşaat Beşyol Kavşağınıda Yapıyor

Kentsel Dönüşüm kapsamında planlanan Beşyol kavşak projesini Ana Müteahhit olarak, Otoyol, tünel, köprü ve kavşak yapımı konusunda alanında uzman olan Yalova’nın öncü kuruluşu Alsa İnşaat yapıyor.

ALSA İnşaat yetkilisi İnşaat mühendisi Hakan Atilla Sağlık yaptığı açıklamada ” Dünya çapında örnek bir proje olan Timsah Arena stadyumunun kavşak, bağlantı yolları ve köprülerinin ardından yaklaşım 300 Milyon TL değerinde olan Beşyol kentsel Dönüşüm projesinin en önemli ayağı olan BEŞYOL KAVŞAK projesinde Ana Müteahhit olarak biz yapacağız.
Bursa trafiğini azaltacak, nefes alacağı ve kente estetik değer katacağı bu projeyi 400 günde bitireceğiz. Allah izin verirse 1 Mart 2018 tarihinde bu büyük proje bitecek ve halkımızın hizmetine sunulacak.

Türkiye büyüyor ve ALSA İnşaat olarak büyüyen gelişen Büyüyen Türkiye için, ülkemize hizmet etmekten onur ve şeref duyuyoruz. Beşyol kavşak projesini de kısa zamanda bitirdiğimiz ve takdir edilen diğer projelerimiz gibi zamanında tamamlayacağız.

KAVŞAK TEMELİ DUALARLA ATILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan, kamulaştırma ve yol imalatları ile 210 milyon TL’yi bulan Çelebi Mehmet Bulvarı ile Hüdavendigar Bulvarını birbirine bağlayacak olan 25 milyon TL’lik Beşyol Kavşağı’nın temeli törenle atıldı.

Beşyol Kavşağı’nın tamamlanmasıyla birlikte Çelebi Mehmet Bulvarı’nın devamında Paşa Çiftliği içinden yapılacak viyadükle Yunuseli’ye, buradan da Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile Mudanya’ya kadar bağlantı sağlanmış olacak. Böylelikle Yıldırım’dan Mudanya’ya gitmek isteyen vatandaşlar, şehir içi trafiğe girmeden bu alternatif yol ile istedikleri noktaya kolaylıkla ulaşabilecek.

Şehir içi ulaşımın en önemli düğüm noktası olan Beşyol Kavşağı’nın temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile çok sayıda davetli katıldı.

500 BİNA YIKILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da ulaşım meselesine köklü çözümler üretmek için yatırım bütçesinin 3’te 2’sinden fazlasını yatırım projelerine ayırdıklarını söyledi.

Bu projeler doğrultusunda yapılan Çelebi Mehmet Bulvarı ve devamında Hüdavendigar Bulvarı’nın kente kazandırılması için 500’ün üzerinde biranın kamulaştırılarak yıkıldığını hatırlatan Başkan Altepe, yol yapmak için bu kadar bina yıkan başka bir belediye olmadığını vurguladı.

Bu iki bulvarın açılması için kamulaştırmalara 150 milyon TL ve yol imalatlarına da 60 milyon TL harcandığını dile getiren Başkan Altepe, “Yani 210 milyon TL’lik yatırım temelini attığımız Beşyol Kavşağı ile taçlanmış oluyor. Kavşak da kamulaştırma ve imalatları ile 25 milyon TL’ye mal olacak. Yani sadece bu bölgede ulaşım için 235 milyon TL’lik yatırım yapmış olacağız. Bölgemize, Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Bu gönderiyi paylaş