Alsa İnşaat Timsah Araneya İmzasını Attı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması’nda ödüle değer görülen timsah Arena’ya Yalova eli değdi.

DÜNYAYA HEYECAN VEREN STAT AÇILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması’nda ödüle değer görülen ‘dünyanın en heyecan verici 10 stat projesi’ arasında gösterilen bağlantı yolları, köprü ve kavşakları Yalova’da faaliyet gösteren ve alanında öncü firma ALSA İnşaatın yaptığı, Bursa Büyükşehir Stadyumu açıldı.

Gerek mimarisi gerekse inşaat tekniği açısında birçok ilki bünyesinde barından yeni stadyum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aılışını yaptığı stad hizmete girdi.

ALSA İnşaat yetkilisi İnşaat mühendisi Hakan Atilla Sağlık yaptığı açıklamada ” Dünya çapında yapılan Timsah Arena stadyumunun kavşak, bağlantı yolları ve köprülerini yapmaktan çok mutluyuz. Böyle büyük bir proje çok kısa zamanda yapıldı.
ALSA inşaat olarak otoyol, köprü ve kavşak yapımı konusunda tecribemiz ve kalitemizden yaralanmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyesinın yaptırdığı stadyum projesinin bize ait olan bölümlerini kısa zamanda bitirerek teslim ettik.
Çok güzel bir stadyum oldu ve bu stadda çok kaliteli maçlar izlenecek, spor müsabakaları yapılacak.
Açılışa katılan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yalova Valimiz Selim Cebiroğlu nezdinde tüm yetkililere ve Yalova’dan katılan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bursa tarihinin en büyük eseri

Bursa tarihinin en büyük eserlerinden olan 190 bin metrekare alanı ile belediye ve Bursa tarihinin en büyük eserini hizmete açtıklarını söyledi. Bursa’ya ve Türkiye’ye prestij kazandıran yeni stadyumun daha tamamlanmadan dünyada ses getiren ödüller aldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Yaklaşık 50 milyon TL’lik katkısı ile Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ve tüm katkı sağlayanlara Bursa halkı adına teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın destek ve himayelerinde gerçekleşen bu yapı ülkemizin ve kentlerimiz geldiği konumu ortaya koyan güzel bir eser olmuştur. Dünyada parmakla gösterilen bir stadyum olmuştur” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan, 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa’nın en büyük anıtsal yapılarından biri olan Bursa Büyükşehir Stadyumu açılışa gün sayıyor. Taraftar koltuğu, misafir takım koltuğu, VIP koltuğu, protokol koltuğu, basın koltuğu, loca koltuğu ile toplam 44 bin koltuk kapasitesi bulunan statta, 207 adet de engelli pozisyonu bulunuyor.

Trijenerasyon enerji sistemiyle ısıtma, soğutma ve enerji ihtiyacının bir bölümünü kendisi üretecek olan stadyumun çatısında toplanan yağmur suları da depolanarak, tekrar sulama suyu olarak stadyum çevresinde kullanılacak.

Bu gönderiyi paylaş